Türk Hamamı

Türk Hamamı

 

Türk hamamı

 

Türk hamamı yapımı, Türk hamamı yapımı maliyeti, Türk hamamı imalatı

 

Türk hamamı yapımı hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Türk hamamı yapımı şanlı geçmişimizi, tarihimizi, kültürel yapımızı ve örf ve geleneklerimizi yansıtan çok önemli bir sağlık unsurudur. Sağlık konusundaki katkılarını basit bir cümle ile vücuda faydalıdır, hijyeniktir falan diyerek geçiştirmek haksızlık olur o yüzden yazının tamamından sağlığınız açısından Türk hamamının faydalarından bahsedeceğiz.

Türk hamamı yapımı uygulanacak alanın tercihinden itibaren başlayan süreçte en son mermeri yerleştirene kadar çok özel bir ilgi alaka gereksinimi olan bir imalattır. Üstüne basarak belirtiyorum kesinlikle işçilik ve malzeme kalitesinden taviz verilmeden yapımı gerçekleştirilmelidir. Kişisel kullanım içinde olsa, ticari faaliyetlerde müşteriye hizmet etmek içinde olsa görsel olarak yüzeyde uygulanan motifler kültürel mirasımıza uygun değilse eğer ona Türk hamamı diye bir isim yakıştıramayız. Kullanılması gereken malzemelerin hepsi uzun ömürlü olması hedefiyle özenerek ve kaliteden ödün vermeden tercih edilmelidir. İyi bir Türk hamamı yapımı aşamasında kullanılacak olan malzeme hamam ruhuna uygun seçilmelidir. Görsel olarak bir sanatı andıran sert bir yapısının olması şarttır. Kullanılacak olan mermerler tarihimizde olduğu gibi zemini gözeneksiz ve seri motiflere sahip olmalıdır. Evlerimizde veya toplu alanlardaki mermer yada fayans işçiliğinde olduğu gibi 2 milim veya daha fazla derz arası olan işçilikler Türk hamamı yapımında asla kabul görmez. Derz araları minimum seviyede olmalıdır. Su kanallarının yönleri, meyilleri, ana gidere ulaşana kadar olan mesafede ki gözle görünür olan kısımlarda itici olmaması özel bir itina ile tasarlanmalıdır. Özellikle dikey duvar yüzeylerinde kullanılacak olan mermerlerin seçimi rastgele değildir. Türk hamamı yapımında kullanılan mermerler özel tedarikçiler tarafından seçilmiş olan psikolojik olarak insanı dinlendiren ve göz yormayan mermerler tercih edilmelidir. Kurnaların dizilimi, aralarında ki mesafelerin uygunluğundan mermerlerin amacına hizmet edebileceği yöntemlerle ısıtılmasına kadar çok önemlidir. Türk hamamı yapımı sırasında bir musluğun kurnaya olan mesafesi bile doğru ayarlanmalıdır. Havalandırma sisteminden göbek taşının duvar ve diğer alanlara göre ne kadar daha fazla ısıtılacağı detayları bile önceden belirlenmiş, hesaplanmış ve minicik detaylar bile kriter olarak nitelendirilip bu şekilde Türk hamamı yapımı için kolları sıvamak gerekir. Hal böyle olunca bu imalat çok hassas ve herkese yaptırılmayacak kadar değer kazanmaktadır.

 

Türk hamamı imalatı

 

Türk hamamı imalatı için yurt içi ve yurt dışı olarak çok fazla memnun müşterimiz vardır ve bizi tercih ettiğiniz takdirde memnuniyetiniz için nasıl bir ürün ortaya çıkaracağımızdan çok eminiz.

 

Türk hamamı yapımı maliyeti

 

Türk hamamı yapımı maliyeti için oldukça fazla değişken vardır. Tüm değişkenlerde sizleri en uç detaylarına kadar aydınlatıyoruz ve tavsiyelerimizi bütçenize göre sunuyoruz. Türk hamamı yapımı maliyeti söz konusu olduğunda değişkenliklere sebep olan unsurlardan birisi ısıtma sistemidir. Türk hamamı yapımında iki çeşit ısıtma sistemi vardır. Sıcak su ile Türk hamamı yapımı ve elektrikli ısıtma sistemi ile Türk hamamı yapımı. Ev ve kişisel kullanım alanınızda yapılacaksa bu iki seçeneğiniz mevcuttur ancak otel, sosyal tesisler, Spa merkezleri ve hamamlar sıcak su ile ısıtma sistemli Türk hamamı yapımını tercih ediyorlar çünkü maliyeti elektrikli ısıtma sistemine göre oldukça düşük oluyor.Bu sistemde sıva altı işçilik vardır ve ısıtma görevini ifa edecek olan iletkenliği yüksek borular her köşeye temas etmesi için döşenir. Türk hamamı denildiği zaman tarihimizden bugüne sarkan Türk hamamı rol modeli sıcak su ile olanıdır ama sıcak suyu temin edilemeyeceği yerlerde elektrik sistemi devreye giriyor. Bireysel kullanımda, metrekaresi düşük Türk hamamı imalatı yapıldığı zaman tercih edilen ısıtma sistemi bu oluyor.

Türk hamamı tarihimizde bize ait olan yaygın bir kültür olsa da günümüzde kültürümüze sahip çıkamayacak kadar az yaygın olarak kullanılıyor hatta antik yunanlılardan tutun orta doğu halklarına kadar ve ekleme yapalım İtalyanları da unutmamak lazım çünkü bu topluluklar Türk hamamını yaşam biçimlerine entegre etmiş durumda kullanmaktadır. Sağlık açısından değerlendirildiğinde ne kadar faydalı olduğunu bilen bizim dışımızdaki toplumlar maalesef bizden daha yaygın olarak kullanıyorlar. Tıbbi olarak vücudu tamamı ile saran su buharının (buhar odası imalatında olduğu gibi) sağlıksal açıdan çok faydalı olduğu kanıtlandı. Üst solunum yolu sorunlarından akciğer ile alakalı sağlık problemlerinin tedavilerinde tavsiye edilmekte. Türk hamamından düzenli olarak faydalanan kişilerin ciltlerindeki yabancı maddeler ortadan kalkar, cildin nefes almasını sağlar. Bir çok sağlık problemi için vücudunuza doping etkisi yaratır. Türk hamamı modelleri , metrekareleri, en önemlisi Türk hamamı yapımı fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Avatar şamil yusuf deniz diyorki:

    Otelimizde kullanılmak üzere 35-40 m2 Türk Hamamı yapımı için fiyat teklifleri alabilir miyiz?
    Hamamımız kablolu elektrikli ısıtma sistemi olacak.

Yorum yaz

Değerli yorumunuz için teşekkürler... Yorumlarınızı çok önemsiyoruz.