Sauna Yapımı

Sauna Yapımı

Sauna Yapımı

 

Sauna yapımıSauna İmalatı özel malzeme ve teknik bilgiye sahip donanımlı kişiler tarafından gerçekleştirilmeli, aksi taktirde kısa vadede verimliliğini kaybedecek, yalıtım problemleri yaşayacak, kapı izolasyonu sorunu yaşayacak, ahşap alt yapı yanlış kullanılmışsa sauna özelliğini kaybedecek, yanlış sauna sobası tercihleri yüzünden az ısınacak ve fazla elektrik tüketecek vb sorunların odağında kalacaksınız.

Dışarıdan bakıldığında ahşap bir kafes gibi görünen sauna yapısı çok teknik ve özgün/özel malzemelerden hassasiyet ile üretilmesi gerekli olan bir üründür. Sauna yapımı için doğru adrestesiniz. Yurt içi ve yurt dışında yılların tecrübesi ile sizlere en kalite ürünü en ekonomik fiyatlara üreterek hizmet vermekten dolayı mutluluk duyuyoruz.

 

“Size değer veriyoruz…”

 

Sauna yapımı için kullanılacak ahşap özel olarak seçilmiş ağaçtan üretilen lambriler kullanılarak kaplanır. Sauna için en dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi doğru lambri tercihidir. Hem görsel zarafet açısından hem de uzun yıllar kullanılacak bir sağlam alt yapı açısından lambriler sert ve tek parça olarak kullanılmalıdır. Lambriler yoğun ısı ve neme dayanıklı olması açısından fırınlanarak son kullanıma hazırlanmalıdır. Tavan ve duvarlar için kullanılan lambrilerin birleşim noktaları özel çıtalar kullanılarak mühürlenmelidir ve görsel açıdan memnuniyetsizlik yaratmaması için bu mühür noktaları gizlenmelidir. Standart ölçülerde stoklarımız bulunmasına rağmen müşterilerimizin istediği her ölçüde sauna yapımı mevcuttur. Yine her ölçüde oturma grup, kat projelendirmesi (2 veya 3 kat oturma alanı projeye göre) yapılabilir.Tüm zemin detayları kolay hareket etme açısından düşünülerek uyarlanır.

 

“Sauna Yapısı Güçlü Olmalıdır…”

 

Sauna yapısal olarak güçlü olmak zorundadır bu sebeple karkaslar kullanılmalıdır. Bu karkaslar sağlam olan lambrilere rağmen daha da kuvvetlendirmek için yarım metre aralıklarla yerleştirilir. Kimi üretici çam kimi üretici ladin kullanmayı tercih etse de maliyeti düşürmek için oldukça farklı malzemelerde tercih edildiğini görüyoruz.

 

“Sauna yapımında yalıtımın önemi…”

 

Sauna yapımı için en stratejik hatanın yapıldığı nokta ısı yalıtımı’dır. Sauna ısı yalıtımı konusu kanayan yaradır. Çoğu sauna üreticisinin ürünleri 1 yıl sonra artık ısıyı muhafaza edemeyecek dereceye gelir bu durum elektrik tüketimini ve sağlığa faydalı olabilecek ısı dengesinin kurulamamasına sebebiyet verir. En hassas olduğumuz ve satış sonrası destek olarak kesinlikle müşterimizi mağdur etmediğimiz konu ısı yalıtımı konusudur. Cam silikonu veya çeşitli kauçuk ürünlerden üretilmiş conta türlerini kullananları görüyoruz ancak asıl olması gereken alüminyum katkılı veya alüminyum folyolu izocam destekli levha kullanılmasıdır. Bu ürün dışarıdan özel bir müdahale olmadığı takdirde sizleri mağdur etmeyecek ve ısıyı kesinlikle muhafaza edecektir.

Havalandırmanın önemi yüksektir. Sauna sobası yakınında (en az 10 cm çapında) havalandırma kanalı açılması gerekmektedir. Dış mekan ile iç mekan arasındaki bu havalandırma akışını bir menfez ile kapatılması gerekir. Menfezin ahşap olmasına özen gösteririz ancak çeşitli ürünler alternatif olarak kullanılıyor.

 

“Sauna kapısı önemli unsurdur”

 

Sauna kapısı maliyetin büyük kısmının ayrılması gereken önemli unsurdur. Sauna kapısı yek pare olmalıdır. Birleştirilmiş parçalar ve standart cam ürünler ile sauna kapısı üretilemez. Tamperli cam kullanımı en çok tercih edilen yöntemdir. Kişiler zevklerine göre kapı için içeri görünen organik cam kullanır ancak son dönemde en çok tercih edilen gri renkli içeriyi sadece gölge şeklinde görmenize izin veren bir camdır. Kapı ölçüleri mekanınıza sauna ebatlarına göre derecelendirilir. Stok ürünlerimizde biz 78 cm – 190 cm aralığında kapı kullanıyoruz. Isı yalıtımının öneminden bahsetmiştik bu noktada en önemli unsurlardan birisi kapıdır. Sauna kapısında kilit sistemi ve contalama çok önemlidir.

Sauna sobası için müşterilerin çeşitli istekleri oluyor ama teknik bilgiye sahip ve donanımlı bir üretici bu konuda müşterisini ikna etmeyi başarır çünkü sauna sobası kullanım alanı, konumlanacağı yer gibi çeşitli denklemlere göre boyutlandırılması gereken üründür. Hacmine , amacına, metrekaresine ve malzemesine göre soba kullanımı gerekir. Kesinlikle Sauna İmalatı yapan üretici firmanın yönlendirmelerinin dışına çıkılmamalıdır.

Önemli unsurlardan asla atlanmaması gereken güvenlik konusudur. Bunun için uyarıcılar kullanılsada güvenlik handikabını sıfıra indirecek, riskleri ortadan kaldıracak şekilde biz üretim gerekmektedir. Kapı kilitlerinde alternatif açma olanağı olması çok önemli ve iç tesisatta kullanılan tüm malzeme yanmaz özel ürünlerle kaplı şekilde üretilmelidir. Tesisat boruları yerine yanmaz plastik ürünler tercih edilmelidir.

Tabiki konfor konusu da sauna yapımı için önemlidir. Seçilen lambrilerin yüzeyi sauna kullanıcısını rahatsız etmemeli. En kaliteli sauna lambrisini bile özel bir zımparalama tekniğinden geçirmediğiniz takdirde konforu yakalamanız kullanıcıyı memnun etmeniz mümkün değildir. Sadece oturma alanları değil aynı zamanda duvar yüzeyi de zımparalanmalıdır.

Ev sauna yapımı fiyatları

Ev sauna yapımı fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kendi imkanlarınızla tam anlamıyla verim alabileceğiniz, doğru ısı ve yalıtım seviyesini başarabileceğiniz bir sauna yaratma ihtimalinizin olmadığını belirtmek isteriz. Ev tipi sauna yapımı metrekareleri düşük ve daha az kişilik olacağı için oldukça düşük maliyetlere üretilmektedir.

 

 

5 Yorum

 1. Avatar Merve diyorki:

  Sa. Aradımda ulaşamadım telefonlarınıza. Yazdığımdada anlaşamadım tam olarak. Yazının tamamını okudum sauna yapımı hakkında çok detaylı bilgi var ama ısı yalıtımı için ne kullanıyorsanız benimde tadilat gerektiren bir saunam var ona gelip keşif yapıp tavsiyeleriini ve ücretini öğrenmek istiyorum. 0545568**** lütfen bir yetkili beni arasın. Sauna resimlerinide gönderebilirim.

  • Avatar admin diyorki:

   Aleykümselam. Merhaba. Hafta sonu olması sebebiyle geri dönüş yapılamamıştır efendim. Bugün akşam saat 18:00 ya kadar aranacağınızı ve sauna imalatı, sauna imalatı maliyeti konularında tüm sorularınıza cevap alacağınızı bildirmek isterim. Saygılarımızla

 2. Avatar Mehmet diyorki:

  Merhaba, heryere size değer veriyoruz yazmışsınız çok hoşuma gitti ama benim şimdi sauna yapımı ile alakalı sorularım var bana değer veren bir abim ablam arasında sorularımı sorayım. Ben aradığımda açılmadı yazmayı tercih etmedim ayıp olur. Yani param yok öğrenciyim sadece soru sorucam lütfen arayın. 0505202****

 3. Avatar Ömer Adıguzel diyorki:

  Sauna yapımı için taksitli ödeme koşulları hakkında bilgi almak istiyorum bir de keşif için evimize geldiğinizde herhangi bir ücret ödüyor muyuz ?

  • Avatar admin diyorki:

   Merhaba efendim. TÜm sauna imalatı grubu için geçerli kredi kartı ile taksitli ödeme seçeneği vardır. Ödeme esnasında güncel duruma göre hangi kartlara kaç taksit olduğu konusunda bilgi verilecektir. Saygılarımızla

Yorum yaz

Değerli yorumunuz için teşekkürler... Yorumlarınızı çok önemsiyoruz.