Buhar odası

Buhar odası

 

Buhar Odası

 

Buhar Odası ile Sıcak Terapi

 

Buhar Odası imalatı hakkında detaylı bilgi

 

 

Buhar odası ile saunanın arasındaki farkı belirterek başlamak istedik makalemize. Buhar odası ile saunayı karıştıran müşterilerimiz olmuştu geçmişte. Her ikisininde insan vücuduna uygulanan buhar banyosu olduğunu söyleyebiliriz. Sauna kuru buhar banyosu, buhar odası ise ıslak buhar banyosu diye adlandırılabilir. Her iki seçenekte de vücudunuz toksinlerden arınır, cildinizin gözenekleri açılır, belki ömrünüz boyunca çalışmamış olan ter bezleriniz çalışmaya başlar, metabolizma çalışmaya başlar ve ilk andan itibaren kan dolaşımınız da vücudunuzun lehine gelişmeler olur.

 

Buhar odası sağlığınız için en faydalı sıcak terapidir.

 

Buhar odası bu gelişmelerin hepsine sebep olur ve sağlık için birebir olduğunu çeşitli profesörler defalarca belirtmiştir. Buhar odasında 15 dakika geçiren bir insanın vücut sıcaklığı yükseldikçe doğal olarak gelen ilk tepki terlemektir. Saunadan farklı olan yanı ise her ikisinde de ortak nokta olan terleme esnasından vücuttan atılan toksinler buhar odasında vücutta kalmazken saunada vücutta kalmaktadır. Buhar odasında gerçekleşecek bir buhar banyosunun vücudunuz için bir diğer avantajı da kardiyovasküler sistem üzerindeki uyarıcı olan etkisidir.

 

Buhar odası astım ve boğmaca hastalıkları için çok faydalı

 

Buhar odası içerisinde geçireceğiniz 15 -20 dakikalık zaman içerisinde vücudunuzda şunlar olmaktadır. Buhar astım hastaları, boğmaca hastaları gibi yani spazmlı solumanın iyileşmesinde etkilidir. Buhar üst solunum yolu zarlarındaki iltihaplanmalara ve tıkanıklıklara iyi gelmekte ve ilk seanstan itibaren rahatlama sağlamaktadır. Boğaz tahrişi sorunu yaşayanlar ve bu sorunu ömrü boyunca çeken insanlar buhar odası sayesinde bu sorundan kurtulabilir. Buharın kasları gevşettiği ve gıcık öksürüğü dediğimiz öksürükle birlikte ciğerden gelen öksürüğü dindirdiği bir gerçektir. Akciğerlerinize faydası vardır ve mukus salgılanmasının önüne geçmek için ilk seanstan itibaren verim alınır. Bir çok doktor bu tip hastalıklar için buhar tedavisini önermektedir.

 

Buhar odası imalatı

 

Buhar odası imalatı konusunda hizmetinizdeyiz.

Buhar odası imalatı konusunda referanslarımız ve yurt içi / yurt dışı çalışma örneklerimiz ile hizmetinizdeyiz.

 

Yorum yaz

Değerli yorumunuz için teşekkürler... Yorumlarınızı çok önemsiyoruz.