Şok Havuzu

Şok Havuzu

Şok havuzu nedir

 

Şok Havuzu

 

Şok havuzu sauna sonrasında kullanılması sağlık açısından verimliliği arttıran bir uygulama, saunadan sonra şok havuzu kullanımı sıcak terapi uygulamalarının kullanımı kadar önemlidir çünkü Sauna sırasında gevşeyen vücut kaslarının tekrar harekete geçmesi gerekmektedir ve bu yüzden vücuda şok uygulamak için sauna sonrası şok havuzu kullanılır. Kişiler tarafından pek dikkate alınmayıp kullanımı az olan şok havuzunun birçok faydası mevcuttur bu yazımızda sizlere saunadan sonra şok havuzu faydaları nedir ve neden bu kadar önemlidir bunlardan bahsedeceğiz.

 

Şok Havuzu faydaları

 

Şok havuzu neden önemlidir

 

Şok havuzunun ortalaması derecesi 15 ila 17 dere arasıdır Şok havuzu vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandırır ve bunun sonuncunda vücutta bulunan toksinlerin atılmasına, sinir uçlarına çağrı yaparak bazı ağrıların dinmesine fayda sağlar ve Sinir sisteminizi güçlendirmesinin yanı sıra metabolizmanızı da düzene sokar çünkü insan vücudunda yüksek ısıya maruz kalan damarlar genleşir bu yüzden aniden girilecek şok havuzu ile aniden büzülür bunun sonucunda ise vücuda büyük bir direnç kazandırılmış olunur. Kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan şok havuzu hem kaslar hem de kalp ve damar sağlığı üzerindeki sorunlarda büyük bir çözüm kaynağı haline gelmekte ve bunun yanı sıra uzun süreli olarak kullanılması sonucunda genel sağlık konusunda da olumlu etkilerinin olduğu öne sürülmektedir.

Sauna imalatı ürünlerimize önem verdiğimiz kadar firmamız olarak sauna şok havuzlarımıza da önem vermekteyiz ve tasarımından temizliğine kadar yoğun bir ilgi ile çalışmaktayız. Firmamız şok havuzu kullanımı sırasında vücut sıcaklık değişimini yaşayan kişilerin sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmaması için havuzlarımızın tasarımı konusunda dikkatle davrandığımız gibi havuza uzanan merdivenlerin tasarımına kadar kalite ve konforu ön planda tutmaktadır. Tasarım kadar önemli olan hijyen konusunda da firma olarak hassasiyetin farkında olup şok havuzlarımızda yer alan filtreleme sistemimiz ile hijyenik bir deneyim yaşamanız için büyük bir çaba sarf etmekte ve vücudunuz rahatlarken ‘’ya burası ne kadar hijyenik acaba’’ gibi sorularla zihninizi meşgul etmemeniz için özenle davranmaktayız.  Firma olarak müşteri memnuniyeti odaklı modern şok havuzu imalatı yapmaktayız, bu doğrultuda şok havuzu imalatı sırasında siz değerli müşterilerimizin istek ve öncelikleri ön plana çıkartılmaktadır. Profesyonel ve memnuniyetinizin ön planda olduğu bir şok havuzu imalatı için www.saunaimalati.net sitesinden detaylı bilgilere ulaşabilir, iletişim numaralarımızdan bizlere şok havuzu hakkında sorularınızı iletebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Avatar Eylül Can diyorki:

    Kan dolaşımı konusunda sorunlar yaşıyordum. Doktorların verdikleri ilaçlarının yanında bu şok havuzuna girdim ve gerçekten bende ciddi anlamda farklılık yarattı. Teşekkürler.

Yorum yaz

Değerli yorumunuz için teşekkürler... Yorumlarınızı çok önemsiyoruz.