Buhar Jeneratörü

Buhar Jeneratörü

Buhar Jeneratörü

 

Buhar Jeneratörü | Buhar jeneratörü

 

Buhar jeneratörü için detay sorularınız varsa…              Bize ulaşın

 

Buhar jeneratörü sıcak terapi uygulamalarında (sauna, buhar odası) kullanılmakta olan aynı evimizdeki buzdolabı, çamaşır makinesi gibi uzun ömürlü, yüksek verimli ve tam otomatik cihazlardır.

Buhar jeneratörü dendiği zaman çok yüksek sesli ve çok yer kaplayan makineler aklınıza gelmesin sakın artık çok daha dekoratif ve sessiz modelleri var ve çok kısa sürede tam kapasiteye ulaşabiliyor, yıllarca sorunsuz çalışıyorlar.

 

Buhar jeneratörü

Buhar Jeneratörü Nedir | Buhar Jeneratörü

 

Buhar jeneratörü nedir sorusunun cevabını tam olarak ifade etmemiz gerekirse “buhar odasının beynidir” diyebiliriz. Sıcak terapiye başlayacağımız esnada terapinin verimli olabilmesi için gerekli olan buharı oda içine aktaran cihazdır. Yukarıda belirttiğimiz gibi ister büyük tip isterseniz ev tipi buhar jeneratörü sahibi olun bu cihazlar oldukça uzun ömürlü ve hiç bir bakım, onarım, tadilat gerektirmeden oldukça uzun yıllar size hizmet edebilirler.

Buhar jeneratörü uzun ömürlü olur dedik ama tabi ki uzman bir kişi tarafından ve kullanım alanına, metrekaresine göre seçilmiş olması gerekir çünkü hem oldukça çeşitli marka ve modeller var hem de buhar jeneratörü kullanım alanına göre değerleri uygun olmalıdır. Ev tipi buhar jeneratörünü bir ticari alan yani bir terapi merkezi için kullanmaya kalkışırsanız uzun ömürlü olmayacağı gibi kullanıcıyı da mağdur eder.

Buhar jeneratörü çalışma prensibi çok basittir bu yüzden bakım ve temizliği konusunda da oldukça basit yöntemler uygulanır. Buhar odası terapisi başladığında buhar jeneratörü görevini elektrik enerjisini kullanarak suyu buhara dönüştürme marifetine sahiptir ve bu buharı aynı zamanda odaya pompalar. Aynı evimizdeki su ısıtıcılar veya çamaşır makinelerimiz gibi yani su ile çalışmakta olan her elektrikli cihaz suda bulunan kireç oranından olumsuz etkilenebilir. Buhar jeneratörünün dezavantajı suyu buhara çevirme özelliği sebebiyle diğer elektrikli ev aletlerinin etkilendiğinden çok daha fazla zarar görmesidir. Ülkemizdeki şebeke sularımızın da ne kadar kireçli olduğu zaten reklamlara konu olmuş bilinen bir malumdur bu sebeple su arıtma cihazları ile entegreli olarak kullanıldığında verimi ve uzun yıllar aynı verimlilikle hizmet vermesi daha muhtemel olur. Yani buhar odası için buhar jeneratörünün kurulumunu tamamlamadan önce bir arıtma sistemi kurulumu yapmak gelecekteki aksaklıkları önlemek adına çok akıllıca bir davranış olacaktır.

Buhar jeneratörü seçimi yaparken ve bir buhar odası tedarik ettiğinizde eğer sizden bağımsız olarak ürün ev/iş yerinize monte edilmişse eğer üzerindeki işletme ve emniyet elemanları kontrol edilmeli, uluslararası standartlara uygunluğu ve “A” sınıfı olup olmadığı danışılmalıdır. Şirketimiz bu noktada devreye giriyor ve kesinlikle A sınıfı ve kaliteli ürünlerle sizlere hizmet vermektedir. Buhar jeneratörü üzerindeki mekanik basınç kontrolünden invertör kontrollü pompasına kadar tüm parçaları uluslararası standartlara uygundur. Gelişen endüstrinin alt yapısı muazzam bir hal almış olsa bile güvenlik güvenlik ve güvenlik diyoruz. Buhar jeneratörü için güvenlik konusu çok önemlidir ve şirketimizin ürünlerinde bu konu hassasiyet ile ele alınmış olup emniyet sistemlerinin en üst düzeyde düşünülmesi, uygulanması vazgeçilmezdir. Su borulu ve patlama riski olmayan, ev tipi buhar odası veya ticari kullanımlara uygun olarak her türlü mekanda kullanabileceğiniz, buhar tüketimi programlanabilir (haftalık, aylık ) ve tüketim bittiği zaman otomatik olarak kendini beklemeye alabilecek sensörlere sahip ve tek parça haline monoblok diye tabir edebileceğimiz ürünleri size en kaliteli hizmeti verebilmek adına kullanıyoruz.

 

Buhar Jeneratörü Fiyatları

Buhar odası jeneratörü, buhar jeneratörü sıcak terapinin beynidir. Yanlış kullanımı veya kurulumunda oldukça ciddi sonuçlar doğurabilir. Uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz, bize ulaşın ve fiyat bilgisi konusunda sorularınızı yöneltin.

 

 

Yorum yaz

Değerli yorumunuz için teşekkürler... Yorumlarınızı çok önemsiyoruz.